Nieodpłatne szkolenie online pt. „Jak chronić ptaki i nietoperze w zabudowaniach”
Szkolenia współfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w ramach projektu „Ochrona różnorodności biologicznej ekosystemów zurbanizowanych – platforma edukacyjna – IV edycja wirtualna” (koszt kwalifikowany zadania 56.800 zł, kwota dotacji 45.440 zł).
Dziękujemy za udział w szkoleniu online „Jak chronić ptaki i nietoperze w zabudowaniach”, które odbyło się w dniach 08.10.2024 oraz 12.10.2024. We wszystkich emisjach szkolenia wzięło udział łącznie 70 uczestników. Szkolenie realizowane było w ramach projektu „Ochrona różnorodności biologicznej ekosystemów zurbanizowanych – platforma edukacyjna – IV edycja wirtualna” współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. W szkoleniu wzięli udział głównie przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych i zarządców nieruchomości oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych, RDOŚ, urzędów gminnych i miejskich itp. Każdy z uczestników otrzymał certyfikat udziału w szkoleniu oraz broszurę edukacyjną.
Tematyka szkolenia:
Szkolenie miało na celu zdobycie przez uczestników wiedzy w obszarze rozpoznawania chronionych gatunków ptaków i nietoperzy zasiedlających budynki; określania potencjalnych siedlisk oraz okresów występowania w budynkach ptaków i nietoperzy; prawidłowego prowadzenia inwestycji i postępowania w przypadku zasiedlenia budynku przeznaczonego do remontu lub termomodernizacji oraz sposobach kompensacji przyrodniczej w celu odtworzenia utraconych siedlisk dla gatunków chronionych; jak i metod bezpiecznego dla zwierząt zabezpieczania budynku przed niepożądanym zasiedleniem. Szkolenie skierowane było do pracowników urzędów odpowiedzialnych za ochronę środowiska lub inwestycje, funkcjonariuszy Policji i Straży Miejskiej oraz inspektorów nadzoru budowlanego, w sytuacji naruszenia Ustawy o ochronie przyrody, wynikającego ze zniszczenia w trakcie prac remontowych, siedlisk lub lęgów gatunków objętych ochroną prawną. Do udziału w szkoleniu zaproszono też zarządców nieruchomości, spółdzielnie mieszkaniowe, wykonawców termomodernizacji, organizacje pozarządowe i inne zainteresowane osoby lub instytucje z terenu woj. małopolskiego.